На «Оскарі» представлять фільм «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці

Джерело: Український Оскарівський комітет

За право бути висунутим від України на «Оскар» боролися шість фільмів Національний комітет висунув на премію «Оскар» від України фільм «Донбас» режисера Сергія Лозниці.

Стрічка боротиметься за перемогу у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою». Відповідне рішення Український оскарівський комітет ухвалив сьогодні, 29 серпня.

Загалом на розгляд комітету подали шість фільмів. Окрім стрічки «Донбас» Сергія Лозниці, це також «Брама» Володимира Тихого, «Вулкан» Романа Бондарчука, «Коли падають дерева» Марисі Нікітюк, «Міф» Леоніда Кантера і Івана Яснія, «Кіборги» Ахтема Сеітаблаєва.

У засіданні комітету взяли участь Андрій Халпахчі, Алік Шпилюк, режисери Мирослав Слабошпицький, Дмитро Томашпольський і Марина Врода, Людмила Новікова, кінокритики Олександр Гусєв, Дар’я Бадьйoр, Олексій Першко, Аксінья Куріна, Дмитро Десятерик, пише видання.

Американська кіноакадемія сформує до січня шорт-ліст із дев’яти фільмів, а до фіналу дійдуть п’ять картин. Переможця оголосять 24 лютого під час премії «Оскар-2019». Сценарій фільму «Донбас» заснований на документальних матеріалах та розповідає про події, що відбувалися на сході України. «У центрі уваги — люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами. Де грань між фактом та вимислом? Чи можливо зберегти здоровий глузд і людську гідність у таких умовах?» — ідеться в описі стрічки.  


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі