Найбільший дирижабль розібрали на запчастини

Джерело: Gazeta.ua

Найбільший в світі дирижабль "Граф Цепеллін", що вилетів із Токіо, прибув до Сан-Франциско 25 серпня 1929 року.

У перші десятиліття XX століття найбільшого прогресу в галузі дирижаблебудування досягла Німеччина. Її успіхи пов'язані насамперед з ім'ям Фердінанда фон Цеппеліна, винахідника й підприємця, засновника фірми Luftschiffbau Zeppelin, що спеціалізувалась на виготовленні апаратів жорсткого типу. Перший його зразок LZ 1, створений 1900 року, вражав своїми розмірами: він був 128 м завдовжки і майже 12 м у діаметрі.

15 жовтня 1928 року німецький дирижабль "Граф Цеппелін" здійснив перший комерційний рейс через Атлантичний океан. Створений в 1928 році, дирижабль 9 років експлуатувався як пасажирський. "Граф Цеппелін" брав участь у багатьох акціях, найгучнішою з яких стала навколосвітня подорож. За 600 польотів дирижабль перевіз 13 000 пасажирів.

Цікаво, що перевезення пасажирів приносило власникам "Графа Цеппеліна" одні тільки збитки, проте вони цілком компенсувалися прибутками від випуску сувенірної продукції та участі в рекламних акціях. Після загибелі дирижаблю "Гінденбург" експлуатація "Графа Цеппеліна" була припинена, а в роки Другої світової війни він був розібраний на частини.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі