Сторінками історії: моряк відкрив новий острів і помер на ньому

Джерело: Gazeta.ua

Данець Вітус Беринг 20 серпня 1741 року відкрив і наніс на карту "запеклий берег" Північної Америки - Аляску.

У першу Камчатську експедицію Беринга спорядив російський імператор Петро І. Вирушив з Петербурга на Далекий Схід у січні 1725 року. У Нижньокамчатську 13 липня 1728 він пересів на борт корабля "Св. Гавриїл" й вирушив на північ. Більше місяця він позначав незнайомі береги на карті і повернувся назад.

28 грудня 1732 року спорядили Другу Камчатську експедицію. Вона тривала майже десять років. Більшу частину цього часу Беринг змушений був сидіти на березі, координуючи дії безлічі експедиційних загонів та воюючи з місцевими чиновниками. Лише 4 червня 1740 року він вийшов у море з Петропавловська на кораблі "Св. Петро".

Саме тоді командор позначив на карті узбережжя Аляски, Алеутські, Курильські, Японські острови. Експедиція потрапила у шторм. Судна збилися з дороги й загубили одне одного. На кораблі почалася цинга. 12 чоловік померли, 34 - були хворі. "Св. Петро" був практично некерованим. Члени експедиції опинилися на острові, який згодом було названо островом Беринга, а весь ланцюг островів — Командорськими. Беринг помер через місяць після висадки на острів. Навесні 1742 року 46 з 75 членів екіпажу зуміли побудувати з уламків човен і в серпні 1742 року, подолавши 250 км, досягли континенту.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі