У Албанії цирковий акробат став королем

Джерело: Gazeta.UA

Акробат німецького мандрівного цирку 40-річний Отто Вітте 13 серпня 1913-го став королем Албанії.

Країна тільки отримала незалежність від Османської імперії - Туреччина. Місцеві політики почали шукати монарха. Хотіли щоб це був мусульманин. Вибір зупинили на племінникові турецького султана Халімі Еддіне. Його портрет надрукували в газетах.

Видання побачив приятель Отто Вітте - циркового ковтача шпаг. Вони саме гастролювали в албанській столиці Тирані. Отто був дуже схожий на Халіма.

Друзі замовили у Відні турецький генеральський костюм із копіями нагород і вирушили до грецького портового міста Салоніки. Домовилися зі знайомим телеграфістом в Константинополі - тепер Стамбул. Той мав відправити повідомлення нібито від імені султана до албанського уряду: «Принц Халім відплив із Салонік до Албанії».

У країні почали готуватися до зустрічі правителя. У порту Дураццо Отто-«Халіма» натовп зустрічав оплесками, феєрверками й виступами танцюристів в албанських національних костюмах. Звідти на авто повезли до Тирани. Зайняв престол під іменем Оттона I. Друга призначив особистим охоронцем.

Вітте правив Албанією 5 днів. Він згадував, що цього часу йому вистачило на «тісне знайомство» із 25 дівчатами з гарему.

Розпустив половину казни - збільшив удесятеро зарплати чиновникам і військовим. Амністував усіх в'язнів і встиг оголосити війну сусідній Чорногорії.

Потім про це дізнався османський султан. Албанці вирішили арештувати самозванця. Але Вітте переодягнувся жінкою і утік із палацу. Підкупив контрабандистів і перебрався до Австро-Угорщини. Далі - до Німеччини. Там у поліції Вітте навіть видали посвідчення: «Цирковий антрепренер, свого часу король Албанії».

Після того він жив у Гамбурзі і працював у місцевому атракціоні. Фотографувався з туристами в османському генеральському мундирі. Помер у 1958 році


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі