Помпеї подарували світові ще один витвір мистецтва

Джерело: ZNAJ.UA

В Італії на розкопках в Помпеях, в приватному будинку Casa di Giove ("Будинок Юпітера"), археологи виявили таємничі і добре збережені артефакти.

Цю інформацію повідомило видання Napoli Time.

Під час розкопок дослідникам вдалося знайти фрески і залишки декору.

Ще в XVIII–XIX століттях будинок частково розкопали. Назвали його в честь знайденої на вівтарі в саду картини, що зображує бога Юпітера.

Відомо, що будівля належала багатому і освіченому жителю Помпей. Центральний атріум Casa di Giove оточений кімнатами, які прикрашені інкрустаціями. Кладка стін приміщення імітує облицювання мармуровими плитами.

Археологи вважають, що власник будинку зберіг більш древній стиль оформлення, незважаючи на те, що більшість жителів Помпей віддавали перевагу більш сучасній обстановці.

За словами дослідників, виявлені в будинку фрески добре збереглися, незважаючи на вплив вогню і попелу, що викидається з Везувія. Крім того, вони розкопали територію навколо будинку і прилеглу до нього невелику вулицю.

Зазначимо, що Помпеї – давньоримське місто поблизу Неаполя. Воно виявився похованим під вулканічним попелом після виверження Везувію 24 серпня 79 р. н. е.

В даний час археологи ведуть розкопки в майже недослідженому районі №5 (Regio 5) Помпеїв, який знаходиться на півночі міста. Його вивчали в кінці XIX-початку XX століть, але три чверті території району ще залишаються під покровом таємниць, які належить з'ясувати дослідникам.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі