Побачили світ дві книги видатного волинянина

Джерело: Волинська правда

«За серпанком, загадковим серпанком» – так називається останній роман волинянина,  видатного  українського письменника Івана Корсака, почесного громадянина двох міст – Луцька  та Каменя-Каширського. Книга побачила світ у «Ярославому Валу» (серія  «Український бестселер»).  У цьому ж видавництві  під назвою «Отаман  Чайка» вийшла книга, де вміщено, крім однойменного, ще два романи. 

У 256- сторінковій книзі «За серпанком, загадковим серпанком» йдеться про так звану  В’єтнамську війна (1959-1975), що  розпочиналася для сучасних українців до болю знайомо. Неоголошені терористичні дії диверсійних загонів комуністичного Північного В’єтнаму проти демократичного Південного. Російський слід і російський стиль загарбницької гібридної війни, яка мала на меті поширення комунізму і ліквідацію демократичного ладу. Радянські агенти впливу антивоєнної кампанії хіпі в Америці. Підкуп «совітами» ключових фігур і інформаторів ФБР.

Традиційним був і «український слід» у цій війні. Певна річ, на боці демократичного табору. І, певна річ, героїчний. Діти вчорашніх комбатантів ніби продовжили справу батьків, знову воюючи з «червоною чумою». Той самий ворог. Та сама звитяга. Недарма ж одного з пілотів, майора армії США Мирона Дідурика з Тернопілля, американці прозвали «скаженим козаком»… Він загинув від кулі, щойно його гелікоптер торкнувся землі. Не зрадивши козацької честі й ідеалів свободи. Розуміючи, що герої не вмирають…

Натомість  у 504-сторінковій книзі  «Отаман Чайка»  (її видано у популярній серії «БукЛіт»  – Бібліотека української літератури), вміщено три оригінальних романи Івана Корсака, який заслужив од журналістів титул «українського Дюма». Це –  «Отаман Чайка» (що дав назву всьому томові) – твір про незбагненного в українській, польській, турецькій та російській історії Михайла Чайковського. «Перстень Ганни Барвінок» – твір про, може, найтерплячішу, найблагороднішу і найстражденнішу в світі долю дружини, якій судилося йти по життю із великим і нестерпним Пантелеймоном Кулішем. Ганна Барвінок – це жіночий подвиг, це хранительниця імені і слави свого чоловіка, що став однією з найконтроверсійніших осіб української культури.  «Запізніле кохання Миклухо-Маклая» – це героїчна балада про великого українського вченого, якого привласнила собі Росія. Про те, що його невтоленна пристрасть пізнання, котра властива тільки фанатам науки, йшла поряд із тим високим гуманізмом, який ми вимірюємо хіба що іменами Фрітьйофа Нансена або Альберта Швейцера. Миклухо-Маклай у цьому сенсі – рівновелика їм постать. А ще це поема про дивовижне кохання українського вченого та Маргарити Робертсон, яка залишила по собі щоденник, в якому багато що пояснюється і в особі її великого чоловіка, і в любові, якій не стають на заваді ні перепони мезальянсу, ні тяжкі нестатки…

Це вже друга книжка світлої пам’яті Івана Корсака, котру він вже не візьме до рук. Але його літературне життя триває. Бібліотека Івана Корсака, яку відвідують читачі з усієї України, має майбутнє. Бо в ній – твори про дуже важливе в людському житті…

  


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі