Біографія українця, який об'їздив увесь світ

Джерело: ZNAJ.UA

Микола Миклухо-Маклай

Цього дня, у 1846 році, народився Микола Миклухо-Маклай (1846-1888) — мандрівник, етнограф, публіцист і просто колоритний персонаж українського походження з козацького роду Миклух.

Батько відомого мандрівника родом з міста Стародуб, що на Чернігівщині. У роду Миклухо-Маклаїв були й запорізькі козаки.

У дитинстві Микола мав слабке здоров'я, був кволим хлопчиною, заїкався. Його навіть відмовилися приймати до першого класу початкової школи. І хто б міг подумати, що вже зовсім скоро Миклухо-Маклай стане всесвітньо відомим мандрівником.

Микола почав гризти граніт науки, паралельно опановуючи художнє мистецтво. Він брав активну участь у студентському русі, за що у жовтні 1861 року його заарештували. Від буцегарні Миколу було врятовано, проте відраховано з гімназії.

Вже у березні 1863 року з підробленими документами Миклухо-Маклай відправився навчатися до Німеччини. Відучившись на лікаря й зоолога, Микола Миколайович почав займатися улюбленою справою – подорожувати.

У 1866 році він здійснив першу експедицію через Швейцарію, Францію, Іспанію й Португалію на Канарські острови, де досліджував рибок. 

Куди тільки після того не їздив пан Микола у складі різних зоологічних експедицій! Скандинавія, Червоне море, Крим, річки Дон і Волга – і це зовсім не повний перелік.

Прославився ж Миклухо-Маклай саме завдяки експедиції до Папуа-Нової Гвінеї, де він вперше потоваришував з тубільцями, дослідив їхній побут, звичаї та традиції та описав побачене. Етнограф настільки був захоплений папуасами, що потім до кінця життя захищав їхні права.

Миклухо-Маклай подорожував до своїх останніх днів. Він здійснив експедиції до Океанії, Новій Гвінеї, Індонезії, Південно-Східній Азії. Близько трьох років мешкав у Австралії.

У багатьох державах світу( в тому числі, й в Україні) Миклухо-Маклаєві встановлено пам'ятники й погруддя, названо вулиці на його честь.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі