Британка знайшла на горищі монету за $134 тисячі

Джерело: Gazeta.ua

 

Старовинну монету 1644-го знайшла на горищі 69-річна жінка із британського міста Кіyгстон-апон-Галл. Її ім'я не називають. Знахідку оцінюють у щонайменше £100 тис. - майже $134 тис.

Британка виявила монету в одній із коробок. Хотіла викинути її, але потім вирішила показати експертам, розповідає Daily Mail.

Монета має назву Oxford Crown. На ній зображений король Карл І. Більше можна дізнатися на сайті Музею Ашмола. Експерти стверджують, що таких відкарбували близько 100 штук.

Автор: Daily Mail

На одній зі сторін монети Oxford Crown зображений британський король Карл І

На одній зі сторін монети Oxford Crown зображений британський король Карл І
Автор: Daily Mail

Монета була викарбувана 1644-го

Монета була викарбувана 1644-го

Історичну знахідку жінка зробила під час прибирання. Переглядала заповнену монетами взуттєву коробку. Її успадкувала від баби. Показала дітям, але вони сказали, що то сміття і порадили викинути.

Жінка натомість опублікувала зображення монети на сайті Vintage Cash Cow разом з ювелірними виробами та іншими речами. Їх планувала продати і виручити хоч якісь гроші. Тепер експерти організують аукціони у Лондоні, Нью-Йорку та Гонконгу.

"Зазвичай нам надсилають монети, які вартують лише метала, з якого зроблені. Але ця відразу ж впала в око. Враховуючи її цінність, ми вирішили поділитися гарними новини віч-на-віч з власницею та її довіреною особою. Інші її речі коштували близько 200 доларів. Коли ми сказали їй про вартість знахідки, вона ледь не впала зі стільця", - говорить співзасновник Vintage Cash Cow Ентоні Чермен.

Автор: Daily Mail

Ентоні Чермен досліджує монету Oxford Crown

Ентоні Чермен досліджує монету Oxford Crown

Жінка планує на отримані від продажу гроші вирушити в круїз і допомогти вагітній внучці сплатити позику на будинок.

Золоту монету із зображенням царя Єгипту Птолемея III випадково знайшли в розваленій лазні в Єгипті. Монета важить 28 г. Її випадково розкопали археологи під час дослідження давньоримських лазень міста Таніс.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі