Старовинні гроші та самовар: нові експонати Волинського краєзнавчого музею

Старовинний мідний самовар, виготовлений на початку ХХ ст., і паперові гроші різного номіналу і різних років передали митники  Волинському краєзнавчому музею,- повідомляє Музейний простір Волині.  

Співпраця музейчиків і митників, що почалася ще у 1990-х роках, успішно продовжується і нині. За цей період було передано сотні історико-культурних цінностей. Черговий раз фонди музею поповнилися новими експонатами. Нещодавно було передано старовинний мідний самовар, виготовлений на початку ХХ ст. Він є зразком продукції тульських майстрів і характерним предметом побуту. Тульські самовари – це найвідоміші самовари царської Росії, які удостоювалися високих міжнародних премій, отримували почесні медалі і нагороди. Переданий самовар доповнить колекцію, в якій більше ста одиниць.

Фонди музею також поповнилися паперовими грошима, купюрами різного номіналу, а саме:

Державний кредитний білет Держбанку Росії 1910 р., номінал 100 рублів;

Державний кредитний білет Держбанку Росії 1909 р., номінал 5 рублів;

Державний кредитний білет Держбанку Росії 1905 р., номінал 3 рубля;

Державний кредитний білет Держбанку Росії 1898 р., номінал 1рубль; Бони Російської імперії, випущені в обіг царським урядом після реформи 1896 року. Друкувалися при Тимчасовому і Радянському уряді (до 1922 року);

Грошовий знак Центрального емісійного банку України (Zentralnotenbank), Рівне; 1942 р.; 100 карбованців;

Грошовий знак Центрального емісійного банку України (Zentralnotenbank), Рівне; 1942 р.; 50 карбованців.

Бони є іноземними (Німеччина) паперовими грошовими знаками, які мали примусовий обіг в Україні в період Другої світової війни.

Загальна кількість переданих експонатів - сім одиниць.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі