Листівки ОУН, які сховали у бідоні. Фото

Джерело: Gazeta.ua

Фото: starkon.city

Криївку підпільників ОУН знайшли краєзнавці у селі Підгірне Старокостянтинівського району Хмельницької обл. Її облаштували троє вояків крайового проводу ОУН "Поділля".

У схроні виявили замінований бідон із документами та особистими речами підпільників. Біля нього лежало близько 10 мін та гранат, які знешкодили піротехніки, повідомляє "5 канал".

"Дві розтяжки були, дві гранати на глибині десь сантиметрів 10. Мабуть, з часом ґрунт десь трошки присипав їх, і міни лежали саме в напрямку схрону", – розповідає краєзнавець Володимир Баршацький.

У ньому були сховані агітаційні листівки та примірники повстанського часопису "Хрін".На Хмельниччині знайшли документи повстанців

"Головне завдання для них було це – пропаганда, донесення ідей незалежної України до місцевого населення. Вони займалися розповсюдженням листівок, літератури і, якщо вони й мали зброю при собі, то виключно для самооборони", – розповів директор Хмельницького обласного літературного музею Василь Горбатюк.

Серед документів виявили особисті речі підпільників Івана Ліщинського, Михайла Чернеги та Йосафата Лазорка. Виявили їхні зубні щітки, помазки для гоління, люстерка, коробочки з вазеліном, ручки з перами, одеколон.

Знахідки виставили у Хмельницькому літературному музеї.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі