7 фактів з життя зниклого генія Рудольфа Дизеля

160 років тому в Парижі народився винахідник Рудольф Дизель. Він створив двигун з високим коефіцієнтом корисної дії. Фінансував католицькі лотереї, відкрив підприємство, яке спеціалізується на будівництві електропоїздів, продавав та купував заводи, фірми.

Gazeta.ua зібрала найцікавіші моменти з біографії інженера.

1. Перший побудований Дизелем двигун вибухнув. Вчений потрапив до лікарні, де пробув кілька місяців, і отримав проблеми із зором.

2. Після смерті в інженера знайшли папери, в яких йшлося про якусь компенсацію в сумі 20 тис. марок для Отто Келлера, Еміля Капотайна і Юліуса Зонляйна за 1898 рік. Три німецьких інженера подали скаргу на нього за порушення їх власних патентів "принципів конструкції двигуна внутрішнього згоряння з автоматичним запалюванням". Але до судових розглядів справа не дійшла.

Автор: automir.pro

У 1912 році він виступив з доповіддю про історію створення свого двигуна на зборах німецьких суднобудівників і незабаром підготував рукопис своєї книги «Походження дизель-моторів».

У 1912 році він виступив з доповіддю про історію створення свого двигуна на зборах німецьких суднобудівників і незабаром підготував рукопис своєї книги «Походження дизель-моторів».

3. Дизель побудував особняк, який коштував 900 тис. марок. Утримання будинку обходилося щорічно в 90 тис.

4. Закінчив навчання в школі пізніше за інших, тому що заразився черевним тифом.

5. Перед смертю перетворився на підозрілу і нервову особистість. Дружина навіть відвела його до психіатра.

6. У 1953 році німецька асоціація винахідників заснувала Золоту медаль Рудольфа Дизеля. Її вручають за винаходи, які зробили значний внесок у розвиток економіки та підприємництва.

7. Рудольф Дизель в вересні 1913 року зник. До сих пір це вважається однією з найбільш інтригуючих таємниць ХХ століття. Винахідник піднявся на борт порома "Дрезден", що прямував із Антверпена в Лондон, після чого зник. Вранці його почали шукати, виламали двері каюти, з'ясувалося, що Дизель вийняв з чемодана піжаму і розклав її на ліжку. Він витяг з кишені годинник, завів його і повісив на стіну поруч з ліжком. Подальші опитування показали, що ніхто в ту ніч не бачив, щоб винахідник виходив зі своєї каюти. Ілюмінатор теж був закритий.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі