Фантастична карта України за мотивами літературних творів

Джерело: Друг читача

У мережі з’явилася фантастична карта України, яка містить близько 60 найменувань населених пунктів, які мають свої вигадані відповідники, зокрема в літературі.

Карту опублікував мешканець Запоріжжя Роман Онищенко (Роман Мтт), який є засновником популярної спільноти «Фантастика UA» та є автором книги «Зомбі-Україна» (2017). Ініціативу українського фантаста бурно підтримали й користувачі facebook (в тому числі, письменники), які ґрунтовно доповнили карту своїми пропозиціями та численними топонімами.

Відтак на карті з’явилися такі фантастичні місця як:

Львів — Велика Лемівка (батьківщина відомого фантаста Станіслава Лема)
Харків — Хак (як у повісті «Жуйка» Марії Козиренко)
Дрогобич — Місто рисових туманів (за однойменним оповіданням)
Полтава — Енеїдівка
Чернігів — Вар-крафтів
Івано-Франківськ — Мольфарівка
Чернівці — Верхня Дракулівка
Ужгород — Гном-сіті
Одеса — Ктулхів товарний
Запоріжжя — Замороззя (роман «Хмарочос» Валентина Терлецького),
Донецьк — Дьондюранг (за назвою однойменної збірки Олександра Тесленка)
Кам’янське — Альманахівка
Чугуїв — Підкідруків
Монастирище — Хогвардище

Деякі назви стали похідними від авторів, які уславили своєю творчістю те, чи інше місце; або від осіб, які так чи інакше дотичні до астрономії/космосу. Наприклад, Корольов-сіті — від легендарного конструктора Сергія Корольова, без якого тепер важко уявити місто Житомир, та історію космонавтики як такої взагалі, а фантастику без космосу — тим паче!

Столицею «фантастичної України» є Зачарована центрополія (Київ).

Окрім цього свої «назви» отримали також деякі сусіди України: Північні ельфи (Білорусь), Плюк (країна-агресор РФ попередньо на карті була позначена як Мордор), Відьмак-ленд (Польща – країна славнозвісного «Відьмака» Анджея Сапковського), Дракустан (Румунія – країна мега-популярного в літературі та кінематографі графа Дракули).

Ініціатор карти також планує додати на неї ще ряд інших місць та назви рік, які стануть унаочненням того, що «фантастична Україна» таки існує. А, можливо, карта стане інспірацією як для авторів, так і для початківців, які своєю творчістю зможуть долучитися до подальшого процесу її створення.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Олег Стецюк

Коментарі