У луцькому ляльковому театрі замінили двері

Джерело: Волинські Новини

У Волинському академічному обласному театрі ляльок завершується п’ятий, останній етап ремонту, в рамках якого замінили і розбиті вхідні двері. Цей факт обурив окремих лучан, мовляв, прибрали гарні старовинні двері. Натомість, в театрі кажуть – вони не мають нічого спільного зі старовиною, а виготовлені ще «за совєтів» – в 1978 році.

Про це у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини повідомив директор-художній керівник театру Данило Поштарук.

На капітальний ремонт театру, який підпорядковується Управлінню культури Волинської ОДА, виготовили проектну документацію, яка пройшла всі експертизи. Ремонт передбачав і заміну дверей, історія яких доволі сумна – вони майже повністю знищені, а коли не стало ручки, то її прийшлось працівникам випилювати з дерева самостійно.

«Ці двері 1978 року виготовив такий собі виробничо-оформлювальний комбінат при Кінтехпромі, ніякої історичної цінності вони не мають. Вони вже настільки покороблені були, що жах. Замінити їх мали ще під час попереднього ремонту, але тоді не склалося», - пояснив директор.

З його слів, зі старовиною ці двері, як і вся будівля, нічого спільного не мають і законодавством особливим чином як пам’ятка архітектури не захищені. Сучасне приміщення театру, а саме – його глядацька зала, зведена ще 1890 року. З тих пір його декілька добудовували, поки будівля не отримала сучасний вигляд.

«Воно збудоване в Сталінський період і ще й халтурно. Його весь час добудовували, тому я й досі залишив його стару адресу – вулиця Кривий Вал, 18, хоча насправді знаходиться театр на Богдана Хмельницького. Це тому, що колись вхід в приміщення був зі сторони вулиці Кривий Вал», - пояснює Данило Поштарук.

А 1967 року з’явилось заключення про те, що будівля не підлягає капітальному ремонту і її варто знести як аварійну. Проте, Данило Поштарук наполіг, і в 1975 тут відкрили театр ляльок, пообіцявши, що аварійний балкон використовувати не будуть. З тих пір будівлю весь час ремонтують, доводячи до нормального стану.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі