Луцька каплиця з цитатами Фоми Аквінського

Луцька каплиця з цитатами Фоми Аквінського
  1. Новина відноситься до:

У кафедральному соборі апостолів Петра і Павла ліворуч від головного вівтаря є кімната, де облаштовано каплицю. На її стелі збереглися поліхромні розписи з першого десятиріччя ХХ століття.

На них є слова з латинського євхаристичного середньовічного гімну «Adoro te devote» («Вклоняюся тобі набожно»), авторство якого приписують святому Томі Аквінському. Ліпнина каплиці також має давнє походження. Скульптури обіруч головного вівтаря каплиці пізнішого часу.

Живописними роботами оздоблені як основна частина храму, так і ризниця з каплицею Пресвятих Тайн. Деякі полотна свого часу переробляли, реставрували, переносили з інших костелів Луцька і не тільки. Найстаріші полотна належать до XVIII ст. Автори не встановлені. Деякі з них мають сліди постобробки, щоб підігнати розміри полотна під конкретну нішу.

Так, помітно це на іконі святого Франциска невідомого автора та походження, на іконі святого Ієроніма, на іконі «Бичуваний Христос» та інших. Є картини, які одразу писали для костелу і конкретних ніш. Найстаріші серед таких належать італійцю К. Віллані (1801 рік).

У ризниці настінний живопис зображає деякі інші костели Луцька: бернардинський, домініканський, кармелітський, тринітарський.

 

Фото 1920-х років

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Олександр КОТИС

Коментарі