Як у Луцьку дороги ремонтують: інспекція міськради

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Контроль за якістю проведення ремонтних робіт, зокрема на міських прибудинкових територіях, продовжують здійснювати представники Луцької міськради.

Виконувач повноважень голови Луцької міської ради Ігор Поліщук, його перший заступник Григорій Недопад і керівник департаменту ЖКГ Юрій Крась провели чергову інспекцію луцькими дворами 26 червня.

Першим об’єктом «перевірки» став, однак, не один із міських дворів: виїзна інспекція розпочалася з центрального парку імені Лесі Українки, де представники міської ради оцінили поточний стан відбудови ротонди.

Загалом ремонт споруди майже досяг фіналу, адже урочисте відкриття закладу заплановано на 1 липня.

«Усі ми пам’ятаємо, в якому стані була ця будівля – захаращена, напіваварійна. Ми надали приватному підприємцю цю будівлю в оренду, і він за свої кошти повністю здійснив реконструкцію, але це власність Луцької міської ради», – зазначив Ігор Поліщук.

Оновлена ротонда, окрім іншого, міститиме два басейни (один – для дорослих, другий – дитячий), кафе та місця для відпочинку. Також проект реконструкції передбачає настил над басейном, який можна буде використовувати як сцену. Заклад працюватиме до 23 години.

Виконувач обов’язків мера відзначив, що «це хороше починання. Ми протягом усієї роботи допомагали підприємцю, адже це все – для людей. Функціонування в цьому місці відпочинкової зони набагато краще за ту розруху, яка була тут раніше».

Також Ігор Поліщук висловив переконання, що за більшої кількості підприємців, які готові були би вкладати свої кошти у відновлення критичних об’єктів, вдалося б якісно змінити місто на краще.

На проспекті Грушевського, 1, вулиці Коновальського, 1, 1а, своєю чергою, вдалося викласти бруківкою пішохідну доріжку, загальною протяжністю 75 метрів.

Необхідність облаштування такої доріжки була обумовлена потребою мешканців будинків, які не мають іншого шляху до зупинки міського транспорту. Раніше вони були змушені долати цю відстань практично по бездоріжжю.

До речі, під час робіт поклали бруківку, яка вже використовувалася раніше. Міська рада покрила лише вартість виконання робіт, на що було витрачено 57 тисяч гривень.

На території ще заплановано розчистити дерева.

Подібна ситуація склалася й на вулиці Арцеулова, 1, 3, мешканці будинків якої до вулиці Гулака-Артемовського чи до зупинки міського транспорту повинні були йти фактично крізь болото. Тож було розроблено систему пішохідних доріжок, вимощених бруківкою, яка перебувала на складах Луцької міської ради. Загальна протяжність доріжок становить 190 метрів, а вартість робіт оцінили в 120 тисяч гривень.

«Питання не вирішувалося протягом багатьох років, а зараз людям буде комфортно пересуватися, вони не відчуватимуть незручностей», – переконує Ігор Поліщук.

Виклали бруківкою пішохідну доріжку й на проспекті Соборності, біля Храму Всіх святих землі Волинської, загальною протяжністю 175 метрів. Вартість проведених робіт склала 145 тисяч гривень.

Капітальний ремонт прибудинкової території влаштували на вулиці Гордіюк, 4, де все асфальтне покриття повністю замінюють бруківкою.

Як розповів депутат від УКРОПу Юрій Безпятко, це пов’язано з тим, що комунікації тут проклали ще в 1974 році.

«Замінити їх в один день можливості немає, а за критичної ситуації, наприклад прориву, коли потрібно буде заміняти мережу, бруківку легше зняти, ніж асфальт, і, відповідно, покласти назад», – сказав Юрій Безпятко.

Він пригадав, що відповідне звернення до влади міста з проханням провести ремонт території скеровували ще з 2012 року.

Ремонт у дворі нарешті розпочався два тижні тому і має завершитися орієнтовно ще через два тижні.

Насамкінець проінспектували вулицю Андрія Марцинюка, де ще з минулого року проводиться капітальний ремонт, загальною протяжністю 410 метрів. Із цією метою з міського бюджету було виділено 1460 тисяч гривень. Роботи мають скінчитися вже за тиждень-другий.

«Раніше цією вулицею навіть не можна було пройти пішки чи проїхати автомобілем. Хочу наголосити, що гарантія на роботу становить сім років, тобто, якщо виникнуть якісь недоліки, підрядник усуватиме їх за власні кошти», – розповів Ігор Поліщук.

Та додав: «Дуже часто люди говорять, що не ремонтуються околиці міста, сектор приватної житлової забудови, а ми протягом наших виїздів бачимо, що на багатьох таких вулицях зараз відбуваються ремонти. Ми не ділимо місто на мешканців приватної житлової забудови та мешканців багатоквартирних будинків».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі