У Луцьку перенесуть квітковий ринок

Джерело: Інформаційне агентство Волинські Новини

Квітникарів, які нині торгують у сквері на проспекті Волі, закликали зробити вибір між двома запропонованими новими ділянками для торгівлі квітами.

Про це йшлося під час наради щодо перенесення квіткового ринку з проспекту Волі у Луцькій міській раді 16 червня. У нараді взяли участь 12 з 17 підприємців, які здійснюють торгівлю квітами на проспекті Волі.

Нагадаємо, запеклі дискусії квітникарів з міською владою тривали торік. Тоді секретар міськради Юлія Вусенко не могла досягти консенсусу з підприємцями – квітникарі розкритикували усі варіанти перенесення ринку та емоційно сперечалися з тогочасною секретарем міської ради, не бажаючи переносити торгівлю.

Зі свого боку, перенесення ринку вимагали мешканці проспекту Волі. У відповідь квіткарі реєстрували електронну петицію з проханням не переносити ринок.

Виконувач повноважень міського голови Ігор Поліщук розповів, що з підприємцями раніше домовлялися про те, що вони продовжать торгівлю до 1 липня на чинній ділянці, а після цього вирішать, де працюватимуть надалі, оскільки у мерію надходить багато звернень від мешканців двору будинку на проспекті Волі з наріканнями на торгівлю та проханням перенести її в інше місце. Як варіант, у міській раді розглядають дві ділянки у центрі Луцька – поблизу кафе «Сніжинка» на проспекті Волі за 200 метрів від нинішнього місця торгівлі та ділянку поблизу будівлі обласної філармонії, де викладена бруківка та є заїзна кишеня для транспорту. У місці, де зараз функціонує ринок, планують облаштувати сквер, до того ж, торгові намети не витримують критики з естетичної точки зору.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад зазначив, що міська влада хоче зробити місто привабливішим, тож центральна частина Луцька повинна відповідати європейським нормам. Оскільки місце торгівлі квітами в добудові біля універмагу вже заповнене, квітникарям пропонують перенести торгівлю на одну із запропонованих ділянок. Він наголосив, що у міськраді йдуть на поступки підприємцям та пропонують хороші місця.

Як пояснив заступник міського голови Олександр Рачков, ділянка, яку пропонують обрати для торгівлі квітами біля кафе «Сніжинка», розташована між фонтанами. Продемонструвавши підприємцям карту, Ігор Поліщук зауважив, що ділянка має можливість під’їзду автомобілів, там немає напруги з мешканцями сусідніх будинків. Своєю чергою, ділянка поблизу філармонії нещодавно викладена якісною бруківкою, там немає ям, та й розташована вона лише недалеко від місця, де торгують квітами нині.

У разі, якщо підприємці захочуть розташувати МАФи замість наметів, вартість оренди метра квадратного становитиме 25 гривень на місяць. Присутні підприємці визнали таку ціну прийнятною. Також їм пообіцяли надати паспорт прив’язки терміном до 5 років.

Торговці квітами погодилися розглянути варіанти перенесення ринку і визначити, порадившись, одну найбільш зручну для торгівлі ділянку до наступного понеділка, коли відбудеться нова нарада.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі