Луцькому кінорежисеру відкрили меморіальну дошку

Джерело: Волинські Новини

Пам’ятну дошку кінорежисеру, котрий присвятив 40 років свого життя зйомкам фільмів, – Борису Ревенку, відкрили на стіні будинку на проспекті Волі, 3, у підвалі якого міститься народна аматорська кіностудія «Волинь».

Відкриття та освячення меморіальної дошки, авторства подружжя Тетяни та Дмитра Потапчуків, відбулося 24 квітня з нагоди 80-річчя митця, яке він би відзначав цьогоріч 25 квітня.

Нагадаємо, напередодні лучани відвідали міське кладовище, аби покласти квіти до могили знаного режисера та журналіста, заслуженого працівника культури України.

Місце встановлення пам’ятної дошки обрано неспроста – саме Ревенко був одним із ініціаторів облаштування колишньої котельні в приміщення кіностудії, де провів майже 40 років, створюючи стрічки про мальовничу Волинську область.

«Це приємна й урочиста мить, пам'ять про Бориса Павловича ми зберігаємо не тільки у своїх серцях, своїх душах, своїх думках, а й спромоглися на те, щоб відкрити меморіальну дошку його пам’яті на тому будинку, де він працював. 40 років він проходив цією вуличкою на роботу, з роботи з камерою, на його очах розвивалося місто і він це все фіксував», – відзначив приятель покійного Віталій Клімчук.

На його переконання, неоціненний вклад Ревенка полягає в тому, що він знімкував практично все життя Луцька, тому його роботи, які зараз зберігаються, зокрема, на плівках, ще неодноразово знадобляться для вивчення історії міста та прослідковування змін, що в ньому відбулися.

«Борис Павлович майже на півстоліття повноцінно вписався в український кінематограф», – підкреслив чоловік.

Виконувач повноважень луцького міського голови Ігор Поліщук, також присутній на заході, своєю чергою, зауважив, що Бориса Павловича шанують і поважають не тільки в межах нашої області, а й по всій країні загалом.

«Завдання міської ради полягає в тому, аби про таких людей, як Борис Ревенко, не забували, щоб пам'ять про них залишалася. Люди, проходячи повз цю меморіальну дошку зможуть побачити й прочитати, що був такий заслужений працівник культури, кінематографіст», – сказав Ігор Поліщук.

«Без творення нашої культури ми не збудуємо тої України, про яку мріємо… Особливої цінності набувають як ті фільми, ті стрічки, ті кілометри, десятки кілометрів кіноплівок (відзнятих Ревенком, – ред.), так і той кіноархів, який Борис Павлович зберіг від знищення», – підкреслив заслужений журналіст, людина яка довгий час працювала пліч-о-пліч із Борисом Ревенком, Валерій Мельник.

Він додав, що в місті мають з’являтися й інші дошки видатним діячам культури, які творили на Волині, адже «ми народ, який має свої знакові постаті, має на кого рівнятися».

Не змогла оминути такої знакової події, звичайно, і вдова режисера Галина, яка пригадала, що її чоловік був дуже невибагливим у побуті та, «як і всі творчі люди, витав на своїй планеті».

«Був неспокійною натурою, як та сьогоднішня погода: то дощ, то сонечко... Уночі викликали «швидку», було важко, вранці відкачали, стало легше – у нього вже тисячі планів, вже він поїде у відрядження, вже він піде дописувати фільм, вже він побіг, бо його там чекають. І отак пройшло майже все життя… Таким він був – неспокійний, бунтівливий, сонячний, веселий, із великим почуттям гумору; отаким і запам’ятався», – поділилася пані Галина.

На завершення заходу священнослужитель із Луцького Свято-Троїцького собору, отець Миколай освятив меморіальну дошку, присвячену кіномитцю.

«Борис Павлович буде жити стільки, скільки ми, його діти, внуки, правнуки будуть його пам’ятати», – зазначив отець Миколай.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі