Колесо історії. Кафедральний костел святих Петра і Павла

  1. Новина відноситься до:

Найбільша святиня волинських католиків таїть у собі чимало таємниць і загадок.

Над спорудженням храму та колегіуму працювали до десяти різних архітекторів. Костел завершили будувати в 1639 році. Сьогодні від нього небагато збереглося, оскільки після пожежі 1724 року споруду суттєво перебудували. Однак на стіні праворуч Великого вівтаря зберігається ще від першого костелу настінний герб-барельєф єпископа Павла Волуцького, який дав велику пожертву на будівництво.

Єзуїти славилися своєю системою навчання та виховання. Навчання в луцькому колегіумі було безплатним, а викладання – на високому рівні, тому до Луцька приїжджали вчитися зі Львова, Острога та Києва. Окрім різноманітних теологічних дисциплін, тут викладали фізику, математику, кілька мов, етику, фехтування, танці. Діяв театральний гурток. У колегіумі була велика бібліотека з цінними творами.

Одна із загадок костелу святих Петра і Павла – різні форми його веж. Одна чотирикутна, інша – восьмикутна у плані. Архітектори та історики поки що не розгадали причин, адже на жодне функціональне призначення різниця форм не вказує.

Велика таємниця костелу – його кількаярусні підземелля, в які неодмінно треба завітати. Повністю їх дослідити годі, бо певна частина постійно затоплена водою, дещо замуровано. У підземеллях знайдено залишки давніх фресок та написи латинською мовою.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Автор: Олександр КОТИС

Коментарі