Польща купила колекцію волинських князів

Джерело: Європейська правда

Польський уряд купив всесвітньо відому колекцію творів мистецтва волинсько-литовського роду Чарторийських, у тому числі рідкісну картину Леонардо да Вінчі, заплативши значно менше ринкової вартості.

Колекція Фонду князів Чарторийських була продана за 100 млн. євро, незважаючи на те, що оцінюється вона приблизно в 2 млрд. євро.

До колекції входять картини Рембрандта і Ренуара, а також відома картина Леонардо да Вінчі "Пані з горностаєм". Це один з чотирьох жіночих портретів, намальованих італійським митцем.

Леонардо да Вінчі. "Пані з горностаєм"

Глава родини Чарторийських, який володів колекцією, сказав, що це "пожертва", але рада директорів його фонду подала у відставку на знак протесту.

Правління фонду заявило, що він не консультувався з приводу угоди, яку уклали Міністерство культури Польщі та Адам Кароль Чарторийський, нащадок княгині Ізабелли Чарторийської, яка започаткувала колекцію в 1802 році.

Колекція складається з близько 86 тисяч артефактів, а також 250 тисяч рукописів і книг. Більшість творів мистецтва знаходяться в Національному музеї міста Краків. Всі вони тепер стали власністю польської держави.

Голова правління Фонду князів Чарторийських сказав, що він не проти продажу колекції уряду, але стурбований тим, що продаж відбувся без належних процедур, включаючи встановлення справедливої ціни. Він наголосив, що існує ризик можливого розсіювання колекції поза громадським контролем.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі