Kronika przeszłośći: 30 grudnia

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 30 grudnia 1928.

Otwarcie ślizgawki i toru saneczkowego. W dn. 26 bm. odbyło się otwarcie Ślizgawki i toru saneczkowego, urządzonych z inicjatywy i staraniem Miejskiego Komitetu Wychowania Fiz. i Przysp. Wojskowego. W uroczystości wzięli udział pp. Wicewojewoda Gintowt-Dziewałtowski, który dokonał otwarcia torów, burmistrz Czarkowski, kapitan Sokólski im. D-wa Garnizonu, Komitet Wych. Fiz. i Przysp. Wojsk., oraz szereg znanych osobistości.

Ślizgawka i tor są oświetlone światłem elektrycznem. W dnie świąteczne na torach przygrywać będzie muzyka wojskowa 24 p. p. W krótkim czasie Komitet przystąpi do urządzenia toru narciarskiego. Dzięki energicznej pracy miejskiego Komitetu Wych. Fiz. i Przsp. Wojsk. Sportowcy miasta Łucka mają wreszcie sposobność oddania się sportom zimowym.

Zakończenie Starego Roku. W dniu 31 b. m. o godz. 18-ej z okazji zakończenia Starego Roku odprawione zostaną w kościele parafialnym, uroczyste Nieszpory, po których odmówiona będzie cząstka Różańca i odśpiewane Te Deum.

Bal Brygady. Na dzień 12 stycznia 1929 r. zapowiedziany jest bal II-ej Samodzielnej Brygady Kawalerji, który odbędzie się w salach Klubu Polskiego. Jak nas informują bal ten zgromadzi elitę miejscowego społeczeństwa, korpus oficerski i okoliczne sfery ziemiańskie.

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі