Kronika przeszłośći: 14 grudnia

  1. Новина відноситься до:

Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 14 grudnia 1930.

Ruch Budowlany w Łucku. W miesiącu grudniu br. ukończona będzie stacja hydroforowa na kolonji urzędniczej, która zaopatrzy kolonję i Okręgowy Urząd Ziemski w czystą przefiltrowaną wodę. Jednocześnie wykończona zostanie kanalizacja tej dzielnicy przez wykonanie filtru odczyszczalni ścieków.

Roboty przy budowie gimnazjum państwowego posunęły się o tyle już naprzód, że w najbliższych dniach będzie możliwe częściowe oddanie gmachu do użytku, a mianowicie parteru, pierwszego i częściowe drugiego piętra. Mają być tam narazie zorganizowane kursy dokształcające.

Zostały również ukończone w zupełności roboty przy budowie Okręgowego Urzędu Ziemskiego, a mianowicie: budynek gospodarczy, ogrodzenie frontowe, dojazdy do gmachu, brukowanie podwórzowe, chodniki oraz urządzenie wewnętrzne, jak telefony i dzwonki. Zawieszona została także piękna armatura instalacji oświetleniowej.

Gmach Okręgowego Urzędu Ziemskiego w Łucku. Ulica Powstania Listopadowego

Z teatru. Dnia 13 bm. o godz. 8.15 wieczorem odbędzie się premjera interesującej sztuki głodnego pisarza rosyjskiego p. t. Kwadratura Koła czyli bolszewickie rozwody. Śmiały i pełen żywiołowego rozmachu talent w. Katajewa, odsłania w formie żartu scenicznego, obyczaje panujące w Rosji sowieckiej, dotykając na ich tle, tak zasadniczego problemu, jakim jest instytucja małżeńska.

Wystawa pamiątek narodowych. W lokalu Muzeum Wołyńskiego (zamek Lubarta) dla uczczenia setnej rocznicy powstania listopadowego 1930 r. została urządzona wystawa różnych dokumentów, odnoszących się i dotyczących tej epoki, osób współczesnych i uczestników powstania. Wystawa otwarta codziennie, nie wykluczając świąt od godz. 10 rano do 17 wieczorem i trwać będzie przez grudzień r. b. i styczeń 1931 r. Wstęp: 1 zł. od osoby, 50 gr. od członków Woł. T-wa Krajozn. i uczącej się młodzieży, funkcjonarjuszów Pol. Państw, i szeregowych i po 20 gr. od uczestników wycieczek szkolnych.

Ogłoszenie. Tygodnik «Ziemia Wołyńska», 14 grudnia 1930

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі