Луцьк починає співпрацю з Прилуцьким

  1. Новина відноситься до:

Депутати Луцької міської ради одноголосно надали згоду на розробку договору про співпрацю обласного центру Волині з громадою села Прилуцьке. Кінцева мета, кажуть в міській раді, - об’єднання міста з селом в одну громаду. А до того Луцьк вкладатиме гроші в розвиток громади, отримуючи в майбутньому землю, - повідомляє Інфомаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, Прилуцька сільська рада висловила бажання співпрацювати з Луцькою міською радою. Щоправда, про об’єднаня поки не йдеться: село не готове об’єднатися, але спробувати співпрацювати – так.

Такий собі «громадянський шлюб» Луцька з Прилуцьким для міста може обернутися витратами на ЦНАП, ФАП, покращення роботи сільського клубу та дорогу для Прилуцького і маршрутку № 19, яку просять пустити в село. Натомість сільська рада обіцяє поділитися землею запасу та паями, які готова надавати для розбудови. А згодом, найімовірніше, може бути об’єднання громад.

Зі слів заступника міського голови Сергія Григоренка, на цих землях можна буде побудувати цілий мікрорайон на 20-30 тисяч мешканців. А наразі Луцьк – затиснутий між селами.

«Луцьк має найменшу площу серед обласних центрів, лише Ужгород такий, як ми. Навіть Ковель з населенням втричі меншим, ніж у Луцьку, має більшу площу. І ми не матимемо перспективи розвитку далі. Тож логічно, що для розвитку необхідно включати нові території. Ми активно спілкуємося з усіма сусідами, але є села, які не бажають приєднуватися до Луцька», - пояснив він.

Відповідно до процедури, після дозволу на співпрацю, аналогічне рішення (дозвіл на співпрацю) має прийняти Прилуцька сільська рада. А вже потому міський та сільський голова сформують робочу групу, яка, своєю чергою, напрацює проект такого договору. Згодом його мають затвердити на сесії.

Та цей проект рішення викликав бурхливе обговорення. Приміром, Григорій Пустовіт висловив думку, що це більше схоже на купівлю землі. Натомість Олександр Кравченко цікавився, чи готовий Луцьк ділити бюджет, якого не вистачає навіть на місто. А дорога, яку треба буде відремонтувати в Прилуцькому, вартуватиме мільйони. Зі слів Сергія Григоренка, на це мають піти кошти або з перевиконання бюджету, або з державного фонду регіонального розвитку, який передбачає підтримку громадам, які співпрацюють.

Голова Прилуцької сільради Валентин Арчібасов також взяв слово. Правда, деякі заяви про те, що Луцьк буде спонсорувати село, як бідного родича, йому не зімпонували.

«Переважною більшістю мешканці підтримують наше рішення про співпрацю. Ми не настільки бідні, щоб йти з кимось об’єднуватися, ми могли і самі протягнути цих 4 роки. Але Луцьк поступово наступає на сусідні села. Мені б не дуже було б приємно, якби "зверху" нас взяли і силою приєднали до Луцька», - зауважив він.

Урешті, після обговорення, депутати міської ради одноголосно підтримати проект рішення, який вже почали називати «історичним».

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі