Госпіталь інвалідів війни у Луцьку перетворять на реабілітаційний центр

Волинський обласний госпіталь для інвалідів війни обіцяють перетворити у потужний реабілітаційний центр для учасників АТО.

Про це під час власної прес-конференції сьогодні, 25 липня, повідомив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

З його слів, основним напрямком діяльності Волинської ОДА на наступні року буде продовження роботи над соціальною сферою області.

«Майже 12 тисяч волинян за станом на сьогодні несуть військову службу в ЗСУ, добровольчих батальйонах та спецпідрозділах. Рано чи пізно усі ці вояки повернуться на рідну землю. Нам не можна повторювати ті помилки, що мали місце після Чорнобиля та Афганістану, у 80-х роках. Волині потрібні соціальний розвиток та гарантії», - зазначив очільник області.

Він наголосив, що у контексті цих планів потрібно завершити реконструкцію обласного госпіталю для інвалідів війни і переродити його в потужний реабілітаційний центр, а також створити всі умови для того, щоб в різних регіонах Волині функціонували маленькі реабілітаційні центри за підтримки влади, волонтерів та громадських організацій.

До слова, з 1 жовтня 2014 року на базі відділень хірургічного та терапевтичного профілю вищезгаданого госпіталю відкрили реабілітаційний Центр для учасників АТО, розрахований на 50 ліжко-місць.

Так, з 1 січня 2016 року відповідно до наказу управління охорони здоров’я ОДА відкрили неврологічне відділення відновного лікування хворих з захворюваннями і травмами центральної та периферійної нервової системи та опорно-рухового апарату на 30 ліжко-місць.

Упродовж 2015 року в закладі пройшли реабілітацію 367 учасників АТО. Для порівняння, у 2014 році – лише 110.

Протягом першого півріччя 2016 року в госпіталі пролікували 2673 хворих, що на 229 більше, ніж за відповідний проміжок часу минулого року. Цьогоріч план ліжко-днів вдалось виконати на 105,4 відсотка, у той час коли у 2015 році – на 102 відсотки, понад план проведено 1897 ліжко-днів.

За перше півріччя 2016 року в госпіталі пролікували 485 учасників АТО.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі