У Луцьку пропонують спростити процедуру громадських слухань

Джерело: Волинські Новини
  1. Новина відноситься до:

Із наболілим питанням, яке стосується будинку чи цілого мікрорайону, лучани можуть звернутися до влади, зібравши 500 підписів місцевих мешканців. Але, якщо йдеться, наприклад, про приватний сектор, то зібрати таку кількість підписів, часто, не вдається, - стверджує депутат Луцької міської ради, керівник фракції УКРОП Ігор Поліщук, пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

 Зменшити необхідну кількість підписів, щоб лучани могли звернутися до влади з конкретним проханням чи пропозицією, – це і запропонував Ігор Поліщук під час засідання постійної комісії міськради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету й фінансів 21 січня. Тоді ж депутатам презентували проект змін до Статуту територіальної громади Луцька.

 «Фракція УКРОП подала на наступну сесію проект рішення щодо внесення змін в територіальний статут міста і, зокрема, в частині зменшення кількості підписів для проведення громадських слухань. Хоча міська влада дуже боїться діалогу з громадою», - каже головний укропівець у міськраді.

Нагадаємо, статут роботи міської ради був затверджений ще 2007 року. Зі слів обранців громади, за роки він втратив свою ефективність. Влада та громада міста фактично не співпрацюють, а відтак, люди не вірять в результативність співпраці з міською владою.

 «Громадські слухання у Луцьку, на жаль, - неефективні. Люди, м’яко кажучи, владу взагалі не люблять. Процедура громадських слухань не працює з двох причин: громада не хоче і влада не хоче. Якщо громада захоче, щоб її почули, вона вийде на майдан», - каже депутат міськради фракції УКРОП Борис Смаль.

 До більш ефективної взаємодії влади міста та громади закликає керівник центру місцевої демократії. Адже право на владу має кожен. Лучани можуть бути вислуханими, однак немає механізму, який би регулював громадські слухання та впливав на розгляд електронних петицій.

 «Зрозуміло, що 100 підписів зібрати краще і швидше ніж 500, але, особисто моя думка, треба виходити з локального місця. У нас є питання справді, які піднімаються на рівні будинку, вулиці. Тому зібрати 500 підписів – нереально.

 Треба виходити з того, яке локальне спрямування мають громадські слухання», - висловила думку керівник Волинського ресурсного центру місцевої демократії Ірина Гайдучик.

 До прикладу, лише торік у Луцьку було лише чотири громадських слухання.

Зі слів секретаря Луцької міськради Юлії Вусенко, на сьогодніефективніше працюють електронні петиції.

Але голова фракції УКРОП Ігор Поліщук зазначив, що такі петиції зазвичай отримують відповідь, яка не гарантує вирішення проблеми. До прикладу, щоб вирішити ситуацію з дорогами Малоомелянівського масиву, треба зібрати 100 підписів і питання доріг вислухають, а зібрати 500 підписів такий мікрорайон фактично не може.

 «Я думаю, що депутати підтримають такий проект рішення. Адже в цьому вбачається тільки позитив. Зараз вкрай необхідне таке спілкування з людьми, це можливість громадянам бути почутими і обговорити їх проблему. Але, мабуть, депутати, які підтримують міського голову, будуть проти цього рішення», - певен Поліщук.

 Згідно з підсумками обговорень, присутні на заході рекомендували створити робочу групу і залучити представників громадськості, щоб напрацювати для лучан більш зручні норми статуту, які дозволять теперішній владі бути відкритою до громади.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі