У Луцьку розробили подорож місцями Лесі Українки

Джерело: #ШоТам

Центр туристичної інформації та послуг у межах проєкту «Луцьк+» запропонував туристам мандрівку основними локаціями, пов’язаними з життям і творчістю Лесі Українки.

Про це повідомили на сторінці Центру в Facebook. 

За даними, туристичний маршрут називається «Луцьк – Колодяжне – Нечимне», під час якого туристи поринуть у світ славнозвісної української поетеси Лесі Українки.

Розпочати мандрівку пропонують з Театрального майдану Луцька. Посеред нього вже понад 40 років стоїть пам’ятник Лесі Українки.

Головна пішохідна вулиця, яка бере початок з майдану та сполучає сучасне і «старе» місто, названа теж на честь легендарної поетеси. Прогулявшись нею, минувши Братський міст та вул. Д. Братковського, можна опинитися на площі перед Луцьким замком – одним із найдавніших і найкраще збережених замків в Україні.

Після цього автори маршруту запрошують відвідати меморіальний музей «Лесина вітальня» у приміщенні адміністрації Державного історико-культурного заповідника у м. Луцьку на вулиці Драгоманова, 23. Саме тут впродовж 1890-1891 років проживала родина Косачів. Це був їхній другий період перебування у Луцьку.

Також рекомендують прогулятися Старим містом та побачити на власні очі місця й пам’ятки архітектури, які перенесуть у різні епохи. Йдеться про монастир тринітаріїв, будинок родини Кронштейнів, Хрестовоздвиженську церкву, Покровську церкву, Лютеранську кірху, синагогу, будинок скульптора Миколи Голованя, площу Ринок, аптеку-музей (де сім’я Косачів купувала ліки для доньки), костел святих апостолів Петра і Павла, єзуїтський колеґіум, монастир шариток і монастир бриґідок.

Далі пропонують завітати до музею Лесі Українки Східноєвропейського національного університету. Там можна ознайомитися з найціннішим, що є у фондах музею, – рукописами й меморіальними речами поетеси. Разом з автографами письменниці до музею надійшли 20 листів-листівок близького її оточення, що датуються 1904-1915 рр.

Наступний пункт маршруту – Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, розташований в с. Колодяжне, Ковельського району (64 км від Луцька). Його 1949 року створили на території садиби, де поетеса прожила дитячі й юнацькі роки. Тут можна доторкнутися до особистих речей письменниці, побачити її робоче місце та вбрання.

Мандрівка стежками української поетеси продовжується в музеї «Лісової пісні» в урочищі Нечимному. Розташований він біля с. Скулин (21 км від с. Колодяжне). Тут можна дізнатися історію написання драми-феєрії «Лісова пісня», у якій Леся Українка описує мальовничий волинський край, спогади дитинства та розповіді дядька Лева Скулинського.

Територію музею прикрашають дерев’яні скульптури персонажів «Лісової пісні» – Мавки, Лукаша, дядька Лева, Потерчат, Лісовика, Русалки і Водяного.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі