У Франції знайшли свинцевий саркофаг, якому 1500 років

Джерело: Lenta.ua

Археологи з Національного інституту превентивних археологічних досліджень Франції (Inrap) виявили загадковий свинцевий саркофаг під час розкопок у некрополі міста Отен. Герметична свинцева труна, як уточнюється на сайті Inrap, пролежала незайманою приблизно півтори тисячі років.

У давнину на місці сучасного міста Отен (воно розташоване на північний захід від Діжона) було римське місто Августунум. Пам'ятка Отена - ранньохристианська церква Сен-П'єр, яка вважається однією з найстаріших на території Франції. Поруч із церквою виявили некрополь, який використовувався у третьому-п'ятому століттях нашої ери. Втім, тут є і більш свіжі могили - наприклад, вісімнадцятого століття. Всього археологи знайшли півтори сотні могил.

В одному з поховань виявився химерний подвійний саркофаг - зовнішня труна вирізана в камені, а всередині неї знаходилася свинцева труна. Попереднє дослідження 1500-річного поховання показало, що саркофаг, виготовлений зі свинцю, є повітронепроникним.

Французькі вчені, які планують розкрити і вивчити унікальну стародавню труну, впевнені, що всередині повинні бути ритуальні предмети і одяг, які могли зберегтися у відмінному стані. Передбачається, що аналіз предметів всередині труни допоможе встановити особу людини, яку поховали таким незвичайним чином.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі